FELHÍVÁS!!!

Tisztelettel köszöntöm a honlap látogatóit! Igen nagy örömömre szolgál, hogy az idelátogatók száma egyre gyarapszik. Bár anyagunk egyre gazdagodik, mégis fontosnak tartom, hogy az anyaggyűjtést szélesebb körben ismertté tegyem.

Tisztelettel kérem mindazokat, akik valaha Újszentmargitán laktak, laknak, vagy családjaik révén kapcsolatban voltak a településsel, tegyék lehetővé, hogy a családjukban lévő régi fotókat, dokumentumokat (születési, házassági anyakönyvi kivonatok, keresztlevelek, bizonyítványok, stb.), esetleg tárgyi eszközöket digitalizálhassuk, s megőrizhessük a jövő számára!

Keressenek meg akár személyesen, akár e-mailben, vagy telefonon a lenti elérhetőségek valamelyikén, hogy megbeszélhessük, hogyan juthatunk hozzá az anyagokhoz.

Szeretnénk összegyűjteni a faluban egykor tevékenykedő mesteremberek, közszolgálatot ellátó lakosok életrajzát, fotóit, hogy honlapunkon méltó emléket állíthassunk nekik!

Várom mindazok jelentkezését, akik részt vállalnak abban, hogy felkutassuk kis falunk emlékeit!

Bertók Józsefné

lillavigh@gmail.com

Segítségüket előre is köszönöm!

Csak törpe nép felejthet ős nagyságot
Csak elfajult kor hős elődöket
A lelkes eljár ősei sírlakához,
S gyújt régi fénynél új szövétneket.
S ha a jelennek halványul sugára:
A régi fény ragyogjon fel honára!

Garay János

Oldal: Felhívások