kepeslap_terv.jpg

Újszentmargitai Hagyományőrző és Műemlékvédő Alapítvány

Az Újszentmargitai Hagyományőrző és Műemlékvédő Alapítvány 2005 májusában jött létre. Alapítói és kuratóriuma 2008. májusában az alapítvány nevének megváltoztatásáról és feladatkörének bővüléséről döntött.

A 2008. augusztus 14-én jogerőssé vált döntés értelmében:
Az alapítvány neve: Újszentmargitai Hagyományőrző, Műemlékvédő és Településfejlesztő Alapítvány.

Rövid neve: Újszentmargitai Alapítvány

Elnöke:
Lukács Balázs

Titkár: Bertók Józsefné

Céljai: A helyi hagyományok felkutatása, ápolása, a kulturális örökség gyűjtése, megóvása, Szociális, településfejlesztési tevékenység végzése, családsegítés, hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének elősegítése, képzésének, foglalkoztatásának elősegítése.

Ezúton értesítem az érdeklődőket és segíteni szándékozókat, hogy Alapítványunk 2009 januárjától jogosulttá vált a személyi jövedelemadó 1 %-nak gyűjtésére.

Adószám: 18990669-1-09

Segítségüket előre is köszönjük!

Csak törpe nép felejthet ős nagyságot
Csak elfajult kor hős elődöket
A lelkes eljár ősei sírlakához,
S gyújt régi fénynél új szövétneket.
S ha a jelennek halványul sugára:
A régi fény ragyogjon fel honára!

Garay János

Oldal: Bemutatkozás