Az alapítók Újszentmargita lakóinak jobb életkörülményei előmozdítását szem előtt tartva, a helyi környezet, történelem és kultúra mind szélesebb körű megismertetésének fontosságát átérezve, a községhez való kötődés elmélyítését megcélozva, Alapítvány létrehozását határozták el, az alábbi feltételek mellett.

I.         Bevezető rendelkezések.

1./       Az Alapítvány neve: „Az „Újszentmargitai Hagyományőrző, Műemlékvédő és Településfejlesztő Alapítvány”

Rövid neve: „Újszentmargitai Alapítvány”

2./       Az Alapítvány székhelye: 4065. Újszentmargita, Rákóczi út 89. hrsz.:538/5.

2.1.     Az Alapítvány célja és közhasznú tevékenysége:

A helyi hagyományok felkutatása, ápolása, a kulturális örökség gyűjtése, megóvása.

A falu természetes és kiépített arculatának megóvása, a környezet védelme.

A faluban és a térségben fellelhető műemlékek védelme, bemutatása, hasznosítása, jó állaguk megőrzése.

A faluban és a térségben fellelhető természeti, történelmi régészeti            emlékek feltárása, bemutatása, hasznosítása, jó         állaguk megőrzése

oktatási tevékenység  (munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése)

szociális tevékenység (családsegítés, időskorúak gondozása)

településfejlesztési tevékenység,

2.2..    Az Alapítvány a 3.1. pontban meghatározott céljainak megvalósítása  során az 1997. évi CLVI. tv. 26. § c.) 2., 4., 5., 6., 7., 11.,13., 18. pontjaiban meghatározott, körülírt közhasznú tevékenységet folytatja, nevezetesen:

szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása,

nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,

kulturális tevékenység,

kulturális örökség megóvása,

műemlékvédelem,

hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése,

a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenység,

munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése - ideértve a munkaerő-kölcsönzést is - és a kapcsolódó szolgáltatások.

Az Alapítvány nyitott. Az Alapítványhoz csatlakozhat minden hazai és külföldi magán és jogi személy, hazai vagy külföldi fizetőeszközben vagy természetben tett (örökség, hagyaték stb.) felajánlásokkal. A csatlakozás elfogadására a Kuratórium jogosult. Az említett magán és jogi személyek által tett felajánlások az Alapítvány vagyonrészévé válnak. A csatlakozók jogosultak  - az Alapítvány céljaival egyező – javaslatot tenni az általuk adott vagyon, vagy annak egy részét érintő célirányos felhasználására,           amelyet a Kuratórium – lehetőség szerint – figyelembe vesz. A csatlakozók tájékoztatást kapnak arról, hogy a javaslatok az Alapítványt nem kötelezik, és így az általuk adott vagyon más célra is fordítható.

Oldal: Tevékenységünk